KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14508456
*
nr 1450 8456
Akvarell
Signerad GA Müller, 1840. Stockholmsmotiv, Fredrikshovs slott, Östermalm. Akvarell, bildmått: 13x20cm, yttermått inklusive ram: 24x32cm
Utrop:
800 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:34:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 21:26:11
1
800 kr
19/2 13:13:30
2
2.200 kr
20/2 12:53:07
3
1.000 kr
20/2 12:53:07
2
1.100 kr (Budbetjänt)
21/2 16:06:50
1
Vinnande bud
21/2 16:10:20
2
3.000 kr
21/2 16:10:20
1
(budbetjänt)
21/2 16:23:13
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 13x20cm fredrikshovs slott motiv från stockholm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg östermalm
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1450 8456
Akvarell
Signerad GA Müller, 1840. Stockholmsmotiv, Fredrikshovs slott, Östermalm. Akvarell, bildmått: 13x20cm, yttermått inklusive ram: 24x32cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 21:26:11 | 1 | 800 kr |
19/2 13:13:30 | 2 | 2.200 kr |
20/2 12:53:07 | 3 | 1.000 kr |
20/2 12:53:07 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
21/2 16:06:50 | 1 | Vinnande bud |
21/2 16:10:20 | 2 | 3.000 kr |
21/2 16:10:20 | 1 | (budbetjänt) |
21/2 16:23:13 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 13x20cm fredrikshovs slott motiv från stockholm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg östermalm
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45